3 centra w portfelu Newbridge, 19 stycznia 2018 r.

Newbridge kupił od funduszu zarządzanego przez Aerium trzy centra handlowe w Krakowie, Łodzi i Toruniu. Łącznie firma wzbogaciła portfel o 72 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Centra, w których operatorem spożywczym jest Carrefour, to: CH Bielawy w Toruniu, CH Guliwer w Łodzi i CH Czyżyny w Krakowie. Obiekty są wynajęte w 99 proc. Wśród najemców znajdują się m.in.: Leroy Merlin, Rossmann, CCC, Deichmann, RTV Euro AGD, Jysk, Pepco, Douglas i marki firmy LPP. Wartość transakcji to ponad 100 mln euro.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z transakcji, która pokazuje nasze możliwości inwestycyjne. Mam nadzieję, że w 2018 roku spektrum kupowanych przez nas nieruchomości się poszerzy. Chciałbym szczególnie podziękować zespołom firm Greenberg Traurig, Deloitte i Arcadis, które doradzały nam podczas transakcji oraz bankowi Pbb Deutsche Pfandbriefbank udzielającemu kredytu. Podziękowania za ciężką pracę kieruję także do zespołu Apleony doradzającej sprzedającemu – powiedział Rory Mepham, dyrektor zarządzający Newbridge.

Apleona GVA, działając jako wyłączny doradca po stronie Aerium, wspierała właściciela podczas całego procesu transakcji: od marketingu nieruchomości, poprzez due diligence po negocjacje ostatecznej umowy sprzedaży. Newbridge był wspierany prawnie przez Greenberg Traurig, Deloitte i Arcadis. Aerium doradzała kancelaria SSW. Pbb Deutsche Pfandbriefbank zapewnił finansowanie

Obecnie Newbridge posiada sześć centrów handlowych w Polsce. Ostatnio spółka zakupiła park handlowy w Grodzisku Mazowieckim. Newbridge jest firmą założoną przez Rory’ego Mephama i Somerston Group w 2015 roku.